Yağ Çözücüler
15590
post-template-default,single,single-post,postid-15590,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-yag-cozuculer,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776

Yağ Çözücüler

Yağ Çözücüler

Last updated on Ocak 7th, 2020 at 07:30 pm

Konsantre yağ sökücü formülü kullanılan maddeler, endüstriyel yağ sökücülerde kullanımı yapılan her ham madde kendi içinde de incelenmesi gerekmektedir. Gerekli yağ çözücü formül iyileştirmeleri ancak bu açıkları bilerek yapılan formüller ile gerçekleşmektedir.

Endüstriyel Yağ Sökücü Solvent Kimyasallar ve Çeşitleri

Endüstriyel yağ çözücü, kimyasal kullanım çeşitlerine göre sınıflandırmak mümkündür. Motor temizleme olarak kullanılan yağ temizleme ürünü her alanda kullanılmamaktadır.

Gruplandırma endüstriyel kullanıma göre yapılmaktadır:

  • Alkali yağ sökücüler kimyasallar
  • Asidik yağ çözücüler kimyasallar

Yağ Çözücüler ve Solvent Çeşitleri

Konsantre yağ sökücü kimyasalları sanayi için vazgeçilmez ürünler arasında yer almaktadır. Günümüz sanayi koşullarında üretim yapan makinelerin çalışma prensiplerinden dolayı yağ ile çalışmaktadırlar. Makinelerin temizliklerinde ve makinelerde üretilen ürünlerin temizlenmesinde ise yağ çözücü kimyasalları kullanılmaktadır. Makinelerin temizlenmesinde boyalı yüzey, paslanmaz yüzey ve makinelerin hareketli aksamları ise korumasız metal veya diğer ametal gruplarından meydana gelmektedir. Bu zeminde kullanılacak konsantre yağ sökücü kimyasallar zeminlere zarar vermemeli, makinelerin boyalı aksamları temizlenecek ise boyaya zarar vermeyen en iyi yağ çözücü kimyasallar tercih edilmelidir. Ametal grupları ya da korumasız metaller üzerinde de endüstriyel yağ sökücü kimyasalların korozif etkisinin olmaması önemlidir.

Motor Yağ sökücü Sprey ve Ağır Yağ Çözücü Sprey

Motor yağ sökücü sprey kullanımı. Bu tip motor yağ sökücü sprey basınçlı kutuda yada trigger sprey aparatın da kullanılabilir veya hava tabancası ile kullanılan ağır yağ çözücü sprey ile mümkündür. Motor yağ sökücü sprey kullanımı basit gibi gözükse de maliyeti yüksektir. Fiyat olarak sıvı ağır yağ sökücü sprey ürüne göre 5 katı pahalıya gelir. Çünkü ağır yağ sökücü sprey ve motor yağ sökücü sprey basınçlı kutu içerik sıvı oranı % 25 civarıdır.