Ahşap Tutkalı Fiyatları Ne Kadar?
16506
post-template-default,single,single-post,postid-16506,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-ahsap-tutkali-fiyatlari-ne-kadar,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776,elementor-page elementor-page-16506

Ahşap Tutkalı Fiyatları Ne Kadar?

Ahşap Tutkalı Fiyatları Ne Kadar?

Ahşap Tutkalı

Mobilya endüstrisi başta olmak üzere ahşap tutkallarının farklı versiyonları günümüzde birçok alanda yaygın olarak kullanılır. Ahşap tutkalı PVA.c esaslı D – 1 veya D – 2 gibi özel formüle sahip etkin maddeleri tutuş gücünü birçok ahşap malzeme üzerinde artırmasını sağlamaktadır. Söz konusu tutkallar genelde beyaz renkli olarak üretilir ve kolay uygulanabilir ürünlerdir. Suni birere reçine olarak tanımlanabilir. Oldukça geniş bir alanda yaygın kullanımı görülmektedir. Kullanılacağı ahşap türüne ve yüzeye göre farklı ürünler tercih edilmesi son derece önemlidir. Her tipte ahşap ürünlerinde kullanabileceğiniz en birbirinden farklı özelliklere sahip ahşap tutkalı ürünlere firmamız güvencesiyle ulaşabilirsiniz.

Ahşap Tutkalı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Ahşap tutkalı, PVA.c esaslı üretilen ve son derece güçlü beyaz renkte bir yapıştırıcı türüdür. Çok çeşitli alanlarda kullanımına rastlanır. Masif parça ekleme işlerinden mobilya iskeletinin oluşturulmasına kadar önemli işlerde yapıştırmanın sağlanması için kullanılır. Kuruduğunda şeffaflaşan özelliğe sahip tutkal, ıslak ve nemli ağaç ürünlerinin de birbirine tutturulmasında verimli bir şekilde kullanılabilecektir. Ahşap tutkalı 1 kg gibi düşük miktarda kutularda satılabildiği gibi 30 kg’lik kovalarda da üreticiler için verimliliğin artırılması adına sunulmaktadır. Çok hızlı bir şekilde kuruma özelliği ve uzun yıllar birçok dış etmene rağmen güçlü tutuş özelliği ahşap yapıştırıcı tutkalların sektörde öne çıkmasını sağlamıştır.  

Ahşap Tutkalı Özellikleri Nelerdir?

Ahşap tutkalının PVA.c esaslı üretimi sayesinde, D1, D3 – 4, D2  etkin maddelerle öne çıkan ürünler birçok özelliği ile dikkat çeker. Polyvinly acetate bazlı yapıştırıcıların tutucu gücünün yüksek oluşu sayısız sektör için üreticilerin en iyi faydayı sağlamasına destek olur. D3 formunda düşük viskozite özelliklerine sahiptir. Ahşap tutkalı özellikleri kısaca şu şekilde sıralanabilir:

 • Kuruduğunda şeffaflaşır.
 • Ahşap ürünlerde güçlü tutuş özelliğine sahiptir.
 • Nemli ortamda, ıslak ya da nemli malzemeleri yapıştırabilir.
 • Darbe, yüksek sıcaklık gibi etmenlere karşı direnci yüksektir.
 • Kaplama veya yapıştırma işlerinde yardımcıdır.
 • Genelde beyaz renkte üretilir.
 • D4 özelliği sertleştirici karışımda etkisini artırır.

Ahşap tutkalının sahip olduğu özellikleri günümüzde uygulama alanının genişlemesine neden olmuştur. Bu sayede aynı zamanda sahip olduğu özellikler avantajları olarak da üretici için verim sağlar.

Ahşap Tutkalı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Ahşap yapıştırıcılarının kullanım alanı anından da anlaşılacağı gibi ahşap malzemelerdir. Çeşitli amaçlar için birçok farklı ahşap türü ve malzemede kullanılabilecek ürün, çeşidine göre sınıflandırılabilir. Çok güçlü bir yapıştırıcı olması nedeniyle kullanımı sırasında doğru teknik uygulamalara başvurulması gerekmektedir. Ahşap tutkalı kullanımı için doğru yüzeylerin belirlenmesinin ardından şu alanlarda yüksek verimlilik elde edilebilir:

 • Mobilyaların masifleme, tamir ve montaj işlemlerinde.
 • Yonga levhaları ile masifleri birbirine tutturmada.
 • MDF, sunta ve diğer ahşap malzemelerin birbirine yapıştırılasında.
 • Koltuk iskeleti, masa ve sandalye yapımında.

Kullanım alanları sadece üretim sektörü ile sınırlı değildir. Günümüzde hobi amaçlı da ahşap tutkalı kullanımına rastlanmaktadır. Bu nedenle tek bir alanla sınırlamamak gerekir. Kullanım alanına göre doğru ürünü tercih etmek verimlilik açısından önemlidir.

Ahşap Tutkalı Ne Kadar Sürede Kurur?

Tutkalların her birinin kuruma süresi uygulama metodu, bileşenleri ve ortam koşullarına bağlıdır. Bu nedenle net bir süreden bahsetmek mümkün değildir. Ürün özelinde değişmekle beraber bu süre 30 – 60 dakika arasında da olabilir, 1 – 2 gün gibi süreleri de bulabilir. Özellikle ortak koşulları (nem, sıcaklık, açık/kapalı alan vb.) bu sürelerin değişmesine neden olmaktadır. Uygulama metotları ve günümüzde kimya teknolojisi sayesinde firmamızdan talep edeceğiniz ahşap tutkalı sizin için en kısa sürede kurma özelliğini göstererek etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Ahşap Tutkalı Nereden Alınır?

Ahşap tutkalları günümüzde birçok yerden temin edilebilir. Ancak her markanın kendi özel formülleri ile üretildiği için doğru firmaları tercih etmek son derece önemlidir. Öte yandan tercih edeceğiniz ürünün kullanım alanına göre en yüksek verimi sağlaması da gerekir. Bu özelliklere sahip olmayan bir ürünü tercih etmeniz halinde istenen verimi alamayabilirsiniz. Üretim sırasında tercih ettiğimiz özel bileşenler sayesinde Boğaziçi Kimyevi güvencesiyle ahşap işlerinizi daha etkin hale getirebilirsiniz.

Doğal malzemelerin birbiriyle veya başka malzemeler ile birleştirilmesi sırasında beyaz ahşap tutkalı en büyük yardımcınız olacaktır. Bu nedenle ürünün kullanım alanına ve uygulama metotlarına göre doğru şekilde seçilmesi istenen verimin en iyi oranda alınmasını sağlayacaktır.

Ahşap Tutkalı Çeşitleri Nelerdir?

Gelişen kimya endüstrisi sayesinde tutkal çeşitlerinin de artırılması sağlanmıştır. Her bir kullanım alanın için farklı özellikler ve çeşitlerle üretim gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle tercih edeceğiniz ürünün doğru alanlarda ve doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Etken maddesi ve kullanım amaçlarına göre ahşap tutkalı çeşitleri arasından kolayca tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Ahşap tutkalları arasında öne çıkan ürünler ve çeşitleri ise şunlardır:

 • D3 -4 Pva.c Ahşap Tutkalı
 • D -2 Pva.c İskelet ve Ahşap Tutkalı
 • D – 1 Pva.c Masif Tutkalı

Masif uygulamaları, iskeletler veya ahşapların birbiri ile yapıştırılması gibi görevler için güçlü tutuş özelliklerine sahip doğru ürünü firmamız üzerinden temin edebilirsiniz.  

Ahşap Tutkalı Fiyatları Ne Kadar?

Uygulama metotları, kullanım alanı, miktarı ve bileşenlerine göre ahşap tutkallarının da fiyatları değişmektedir. Bu nedenle öncelikle hangi ahşap tutkalı ile işlem yapmanız gerektiğini belirlemeniz tavsiye edilir. Satın almak istediğiniz ürüne karar verdikten sonra firmamızdan uygun fiyatlarla ürün temin edebilirsiniz.