Sünger Yapıştırıcı Fiyatları
16449
post-template-default,single,single-post,postid-16449,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-sunger-yapistirici-fiyatlari,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776,elementor-page elementor-page-16449

Sünger Yapıştırıcı Fiyatları

Sünger Yapıştırıcı Fiyatları

Sünger Yapıştırıcı

Sünger tutkalları özellikle döşemelerde, kumaşlarda ve tüm sünger çeşitlerinde yapıştırma işlemleri için ev etkili mukavemeti sağlayan ürünler arasında yer alır. Sünger yapıştırıcı özellikle kolay uygulanabilir oluşuyla ve dayanıklılık özellikleriyle dikkat çeker. Süngeri alçıpan veya ahşap yüzeye kolayca yapışmasını sağlayarak birçok sektörde de üretim, tamir ve onarım işlemleri için kullanılmaktadır.

Mobilya endüstrisinden kullanılabildiği gibi köpük, keçe ya da buna benzer ürünlerin birbirine tutturulmasında oldukça etkilidir. Sünger döşeme yapıştırıcısı olarak da kullanılabileceği gibi daha birçok farklı alanda kullanımı sayesinde üretim özellikleri de değişmiştir. Etken maddelerinin fonksiyonel olarak değiştirilmesiyle birbirinden farklı malzemeler üzerinde kullanımı mümkün hale getirilmiştir. Kullanıldığı alanda yüksek direnç sağlar ve uzun süre tutucu gücünü korur. Dış etmenlerin birçoğuna karşı da koruma sağlar.

Sünger Yapıştırma Tutkalı Nedir?

Sünger yapıştırıcısı solvent bazlı, elastomer esaslı ve alev almayan bir yapıştırıcı türüdür. Tek komponentli olarak üretilen tutkal, özellikle mobilya sektöründe üreticilere sağladığı katkılar sayesinde vazgeçilmez bir yardımcı ürün haline gelmiştir. 15 kg teneke veya 240 kg varil ve 1200 kg IBS tank formunda üreticilere satılabilmektedir. Birçok farklı sektör için elzem malzemelerden biri olan, sıvı sünger yapıştırıcı özellikleriyle piyasada öne çıkan benzerleri ile güçlü bir rekabete sahiptir.

Basit uygulama usullerinin kullanılabildiği sünger yapıştırıcısının ahşaptan metale kadar birçok yüzeyde etkili tutuş gücü dikkat çeker. Üretiminde tercih edilen bileşenler sayesinde uzun süreli bir şekilde birçok olumsuz etmene karşı yüksek bir mukavemete sahiptir. Kullanılacak yüzeye göre uygulama metotlarının tercih edilmesi gerekir.

Sünger Yapıştırıcı Özellikleri Nelerdir?

Sünger yapıştırıcılarının özelikleri içeriğinde sahip olduğu etken maddeleri ve kullanım şekillerine göre değişir. Günümüzde sünger yapıştırıcı sprey ürünlerinin yaygın kullanımı daha çok evlerde görülse de imalat sektöründe çok daha güçlü yapıştırıcıların tercih edilmesi gerekecektir. Firmamızdan tercih edeceğiniz Sünger ve Yatak Yapıştırıcıları ürünleri sayesinde işlem sırasında birçok avantajdan yararlanmanızı sağlayacaktır.

Sünger yapıştırıcılarını tercih etmeniz halinde şu özelliklerden yararlanabilirsiniz:

 • Rulo, sprey ve fırça ile kolay uygulanır.
 • Alev almayan elastomer esaslıdır.
 • Birçok farklı alanda güvenle kullanılabilir.
 • Nem ve diğer hava koşullarına karşı direnci yüksektir.

Kolay uygulama seçeneklerinin sunulması sünger yapıştırıcısının öne çıkmasını sağlamıştır. Ayrıca uzun süreli saklama özelliği ile satın alacağınız yapıştırıcının 12 ay boyunca uygun ortamda güvenle muhafaza edilmesi mümkündür.

Sünger Yapıştırıcı Nerelerde Kullanılır?

Sünger yapıştırıcıların kullanım alanları üretim özelliğine ve çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Sünger yapıştırıcı kullanım alanları kısaca şuralardır:

 • Sünger
 • Koltuk
 • Yatak – Kanepe
 • Köpük – Kauçuk
 • İzolasyon

Temel kullanım alanlarında; koltuk, yatak, kanepe, sandalye ve döşeme üretiminde, köpük ve poliüretan sünger ile kapitone elyaf ve benzer diğer birçok üründe kullanımı mümkündür. MDF, sunta, ahşap ve metal yüzeylerde de yapıştırma işlemlerinin güvenle gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Mobilya sektöründe kullanımı birçok yönden avantaj sağlar. Ayrıca İnşaat ve otomotiv sektöründe ise sandviç elemanlarının, araç ya da konteyner imalatında kullanımı mümkündür.

Sünger Yapıştırıcı Nasıl Uygulanır?

Uygulaması son derece basit bir yapıştırıcı ürünüdür. Süngeri plastiğe yapıştırmak veya diğer benzer işlemler için sadece uygun yüzeylerde uygun metotlar ile uygulanması gerekir. Sprey, rulo ya da fırça ile uygulanabilir. Uygulama yöntemi ise kısaca şu şekildedir:

 • Yüzey temiz, kuru ve yağsız olmalıdır.
 • İdeal ortam sıcaklığı 18° – 25°C olmalıdır.
 • Pistole uçlu sprey tabanca ile 4 – 6 bar basınçla uygulanır.

Yüzeylerin yapıştırma işlemi için uygun olması ve tercih edilen ürünün ilgili yüzey için kullanımının belirtilmiş olması gerekir. Alakasız yüzeylerde kullanılması halinde istenen sonuç alınamayacaktır. Bu nedenle kullanmadan önce kullanım talimatlarının incelenmesi ve en doğru metot kullanılarak uygun şekilde işlemin tamamlanması tavsiye edilir.

Sünger Yapıştırıcı Fiyatları

Mobilya endüstrisi için günümüzde en önemli ürünler arasında yer alan yapıştırıcı türü olarak üretim sırasında ekstra tutuş gücünü sağlayacak etken maddelerin oranları ve üretim sırasında tercih edilen yöntemlere göre fiyatlar farklılık gösterecektir. Yüksek dayanıklılık özellikleri ile öne çıkması bu ürünlerin etkili sonuç vermesini sağlar. Sünger yapıştırıcı satın almaya karar verdiğinizde öncelikle doğru alanda kullanımı için uygun ürün olup olmadığını incelemeniz tavsiye edilir. En uygun fiyatlar ile güçlü sünger ve yatak yapıştırıcılarımızı tercih edebilirsiniz.