Sünger ve Yatak Yapıştırıcıları
15588
post-template-default,single,single-post,postid-15588,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-sunger-ve-yatak-yapistiricilari,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776

Sünger ve Yatak Yapıştırıcıları

Sünger ve Yatak Yapıştırıcıları

Last updated on Ocak 7th, 2020 at 07:31 pm

Sünger ve Yatak Yapıştırıcıları, yapısal inşaat ve yalıtım vb. gibi alanlardaki inşaat endüstrisinde önemli bir rol oynamaktadır. Kilit uygulama alanları yalıtılmış veya dekoratif panellerin yanında çatı ve kapı panelleridir. Sünger ve Yatak Yapıştırıcıları, yapısal montaj için tek komponentli ve çift komponentli PU yapıştırıcıları sunmaktadır. PUR polimer birçok şekilde tasarlanabilir; sert, yüksek darbeye karşı dirençli fakat yumuşak ve esnek sistemler dizayn edilebilmektedir. Böylece birçok zor ve uğraştırıcı uygulamalarda en yüksek kalitede teknik çözümler sağlamaktadır. Soğutmalı kasayla yapılan taşımada, birçok yapıştırıcı bağı içeren uygulamalar bulunabilmektedir.

En önemli uygulamalardan diğeri ise sandviç panellerin kullanımıdır. Hafiflik, yüksek dayanıklılık, iyi korozyon direnci ve iyi ısı yalıtım özellikleri kombinasyonu bu ürünün kullanımının tercih sebepleridir. Bu panellerin üretiminde çevre ve yerel yönetmeliklere uyarak polyester paneller yerine cam elyaf takviyeli polyester (CTP), yalıtkan köpük ve alüminyum veya çelik kontrplak ekstrüzyon yapıştırmada giderek daha fazla miktarlarda poliüretan yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Bu panellerin sabitlemesi, CTP, alüminyum veya çelikten yapılmış köşe profilleri yardımı ile yapılmaktadır. Bu profillerin kutulara yapıştırmasında mekanik sabitlemenin yerini elastik yapıştırıcı sistemleri almıştır. Avantajları düzgün gerilim dağılımı ve sızıntıönleme olarak ortaya çıkarmaktadır. Römorklar için zemin kaplama malzemeleri normalde CTP, alüminyum, çelik ve poliüretan kaplamadan oluşurmaktadır.

  • Özellikle inşaat ve otomotiv endüstrisi için sandviç elemanların imalatına ve araç ve konteyner imalatına uygundur.
  • Nem ve farklı hava koşullarına karşı yüksek direnç göstermektedir.
  • Yapıştırma performansı oldukça iyidir.