Özel Kimyasallar
15638
post-template-default,single,single-post,postid-15638,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-ozel-kimyasallar,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776

Özel Kimyasallar

Özel Kimyasallar

Silikonlar, kimyasallar arasından inert malzemelerdir ve diğer kimyasal maddelerle birleşme eğilimi bulunmamaktadır. Silikonların en önemli avantajlarından biri termal kararlılığının olması ve geniş sıcaklık aralığında viskozitelerinde çok az bir değişimin olmasıdır ve Si – O arasındaki bağ C – C  arasındaki bağdan çok daha kuvvetli olduğundan sıcaklık, radyasyon, oksidasyon gibi bir çok özellik bakımından en güçlü bileşenlerdir.

Hidrokarbonlar CH2 grupları içerirken silikonlar CH3 grupları içerirler. Bunun anlamı metilen yerine metil grupları taşımalarıdır ki metil grupları apolar yapıdadır. Yüksek metil yoğunluğuna sahip silikonlarda yağdan bile daha yağlı bir yüzey elde etmek mümkündür. Bu da silikonların hidrokarbonların yapamadığı yüzey gerilimini düşürme özelliğine sahip olmalarını sağlar.

Özel Kimyasal Üretimi

Özel kimyasal endüstrisinin modern üretimde kullanılan kompleks hammadde yelpazesinden kaynaklı bir takım spesifik temizlik ihtiyaçları vardır. Boğaziçi Bakım Koruma Kimyasalları, verimlilik ve maliyet avantajlarıyla temizlik sürecini en iyi hale getirecek bir takım temizlik çözümleri, ürünleri ve prosedürleri sunmaktadır.

Boğaziçi Bakım Koruma Kimyasalları, bu endüstrinin karşılaştığı ekonomik zorlukları değiştirme anlayışına sahip bir firmadır. Bu anlayışla, müşterilerimizin solventlerden sulu temizlik çözümlerine geçmelerine yardımcı olmak için uzmanlığımızı geliştirdik. Boğaziçi Bakım Koruma Kimyasalları kullanılan özel süreçler için spesifik hijyen önerileri sunmaktadır.

Boğaziçi Bakım Koruma Kimyasalları’nın Kazandıracağı Avantajlar:

  • Solvent temizlik ürünlerinin ekolojik olarak sağlıklı alternatiflerle değiştirilmesi konusunda deneyim,
  • Yağlar, incelticiler ve kokuların yok edilmesinin yanı sıra poliakrilat ve modifiye karbonhidratlar gibi katkı maddelerinin temizlenmesi,
  • En iyi temizleme planını sunmak için spesifik formulasyonunuza uygun laboratuar temizliği,
  • En iyi temizleme prosedürleri, CIP denetlemesi ve sorun çözme sunmak için endüstri bilgisi,
  • Hijyen metodolojisi ve teknikleri konusunda eğitimler.