Mobilya ve Ahşap Yapıştırıcılar
15610
post-template-default,single,single-post,postid-15610,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-mobilya-ve-ahsap-yapistiricilar,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776

Mobilya ve Ahşap Yapıştırıcılar

Mobilya ve Ahşap Yapıştırıcılar

Last updated on Ocak 7th, 2020 at 07:33 pm

Mobilya üretim ve tamir ürünlerinin sorunsuz şekilde kullanılması ve uzun ömürlü olması için kullanılan malzemelerin amaçlarına uygun olması gerekmektedir. Bu işlerde kullanılan ürünler arasında mobilya yapıştırıcıları da bulunmaktadır. Bu ürünler üretim işlemlerine montaj, sabitleme ve tamir gibi amaçlar ile kullanılabilecek olan ürünlerdir. Bu ürünlerin kalitesi ve özellikleri üretilen ürünlerin sağlamlığı ve uzun ömürlü olmasını doğrudan etkilemektedir. Üretilen ürünlerdeki ahşap vb. malzemelerin birbirine sabitlenmesi için kullanılan bu ürünler gerçekleştirilmek istenen amaca uygun olarak hazırlanmalıdır.

Mobilya yapıştırıcıları denildiğinde herkesin aklına genel olarak tutkallar gelmektedir. Tutkallara ek olarak mobilya yapıştırmak için tercih edilebilecek onlarca farklı yapıştırıcı seçeneği bulunmaktadır. Mobilyalarda kullanın bu tarz ürünler ilk olarak üretim amaçlı olarak tercih edilmektedir. Üretimin herhangi bir sorun yaşamadan uygun şekilde yapılabilmesi için bu ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Vida vb. benzeri malzemelerin ahşaba hasar vermesi gibi durumlar için yapıştırıcılar daha sorunsuz kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Tutkallar ahşapların birbirine yapıştırılması için kullanılan en etkili ürünlerden biridir. Güç yoğunluklarına göre birbirinden farklı tutkal seçenekleri bulunmasıyla birlikte genel olarak suya dayanıklı ürünler tercih edilmektedir. Ağırlıklı olarak şeffaf şekilde donmaları sayesinde kullanımlarında leke tutmaz. Döşeme, halı ve keçe gibi ürünler için tercih edilmektedir.

Özellikleri ve Kullanım Alanları:

 • Kapı ve pencere kasalarının montajının sabitlenmesinde kullanılmaktadır.
 • Dolap toplama silikonu başta ahşap olmak üzere yaygın olan tüm yapı malzemelerini yapıştırmak üzere kullanılmaktadır.
 • Hızlı yapıştırıcı dikey yüzeyleri için kullanıma uygun, kalkma veya sıçrama yapmamaktadır. Yüksek viskoz iteli olduğu için özellikle gözenekli, yapıştırılması zor yüzeylerde, yapışma gücünün artmasını sağlamaktadır.
 • Silikon mutfak ve banyo gibi rutubetli ortamlardaki sızdırmazlık ve dolgu uygulamalarında kullanılabilen yüksek kaliteli %100 silikondur.
 • Mum silikonu özellikle kâğıt, kumaş ve plastik yüzeyler için geliştirilmiştir.
 • Ahşap, metal, kumaş, deri, karton, PVC ve birçok plastik yüzeyin yapıştırılması için idealdir.
 • Silikonize mastik Tuğla, beton ve ahşap gibi tam gözenekli yüzeylerde kullanılmaktadır.
 • Uygulanması ve temizlenmesi kolaydır.
 • İskelet tutkalı ağaç, tahta kaplama, formika ve sunta gibi mlz. yapıştırılmasında kullanılmaktadır.
 • Deniz tutkalı poliüretan ahşap yapıştırıcıdır. Nemli ortamlarda kullanılmaktadır.
 • Ayna silikonu özellikle ayna yapıştırmada kullanılan nötr sistem kürleşen, yüksek performanslı bir silikondur.
 • Akvaryum silikonu özellikle akvaryum yapımında kullanılan, tek kompenentli (asetat sistem) bir silikondur.
 • Boncuk tutkalı PVC, Melami’n kenar bantların yapıştırılmasında kullanılmaktadır.