Mobilya Temizleme Solventleri
15632
post-template-default,single,single-post,postid-15632,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-mobilya-temizleme-solventleri,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776

Mobilya Temizleme Solventleri

Mobilya Temizleme Solventleri

Mobilya temizleme kimyasalları ve mobilya temizlik solventleri solvent içerikli bileşiklerden meydana gelmektedir. Kullanım amacı üretim sonrası yapıştırıcı tutkalları temizlenmesi içindir. Mobilya temizleme solventleri manuel kullanımlarda temiz bez ile silinerek uygulanmaktadır.

Manuel kullanım mobilya temizleme solventi ürünler iki tipe ayrılırlar klorlu solvent içeren mobilya tutkal sökücüler. Klorlu solvent içermeyen ahşap tutkal sökücü kimyasallar mobilya temizlik solventi olarak. Aralarında farklılık çok azdır genellikle fiyat sebebi ile klorlu bileşikler tercih edilir. Bazı kaplama çeşidine göre ve üzerindeki yapıya göre ise çok daha efektif ama yanıcılığı çok yüksek diğer solventler de kullanılabilir. Lake mobilya temizleme solventi mobixir mobilya tutkal çözücü solvent mobixir yanıcılık oranı yüksektir. Fakat klorsuz bileşikler ile üretilen tutkal sökücü kimyasallar mobilya temizleyici solvent mobixir türleri yanıcı değildir. Ahşap temizleyici mobilya temizlik solventi mobixir mobilya türleri kullanım şekli ve kaplama şekline göre çeşidi değişir.

Uygulama ve Kullanım Şekli:

Uygulanacak alan kaba kirlerden arındırılmış olmalıdır, bez yardımıyla silme veya püskürtme yöntemiyle silme kullanılır ve uygulama sonrası herhangi farklı bir işleme gerek kalmadan ürün hızla kuruyacaktır.

Mobilya ve sunta parçalarını temizlemektedir. Mobilya sektöründe ahşap malzemelerin ve suntaların üzerinde oluşan leke ve yağların sökümünde, metal parçaların yağdan arındırılmasında, , suntalam kenar bantlarında oluşan tutkalların temizliğinde kullanılmaktadır. Kirli parçaların üzerine sıkınız ve nüfuz etmesini bekleyiniz. Parçaları açık havada veya kuru bezle silerek kurutunuz. Çok kirli alanlarda işlemi birkaç kez tekrarlayınız.

Özellikleri:

  • Mobilya, ahşap, laminant, kristal ve cam gibi yüzeyleri temizlemek üzere formüle edilmiş solvent esaslı bir temizleyicidir.
  • Mobilya ve sunta parçalarını temizler.
  • Ahşap malzemelerle suntalamların üzerinde oluşan leke ve yağların sökülmesinde, suntalam kenar bantlarında oluşan tutkalların temizliğinde, metal parçaların yağdan arındırılmasında yüzeye zarar vermeksizin temizlik sağlamaktadır.
  • Hızlı kuruma özelliği ile kalıntı bırakmaksızın temiz bir yüzey oluşturmaktadır.
  • Ürünün uygulanması anında kullanıcıya herhangi bir rahatsızlık vermez.
  • Metal vb. gibi sert yüzeylerde aşındırma etkisi yarartmadığı için hassas yüzeylerde güvenle temizlik sağlamaktadır.
  • Hızlı temizlik özelliği sayesinde zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlamaktadır.