Membran Tutkalı
16476
post-template-default,single,single-post,postid-16476,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-membran-tutkali,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776,elementor-page elementor-page-16476

Membran Tutkalı

Membran Tutkalı

Membran Tutkalı

Kimyasal yapıştırıcı ürünleri arasında yer alan Membran tutkalı, özellikle PVC folyo uygulamalarında en kuvvetli ve hızlı sonuçları veren ürünler arasında yerini almaktadır. Yeni nesil kimyasal teknolojiler kullanılarak geliştirilen özel formülü ile viskozite açısından benzerlerine kıyasla en düşük tutkal ürünleri arasında yer almaktadır. Bu özelliği sayesinde yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Üretim atölyelerinde yaygın kullanılan ve eşyaların yapıştırılmasında faydalar sağlayan bir üründür.

Su bazlı formülü ile her çeşit PVC’nin yapıştırılmasını sağlayan Membran tutkalı, 2 – 4 arasında pH değerine sahiptir. Solventler, yapıştırıcılar ve endüstriyel bakıma ilişkin kimyasallar ile genel temizlik ve hijyen ürünlerine ait aradığınız tüm ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Membran Tutkalı Nedir, Ne İşe Yarar?

Membran tutkalı, günümüzde atölyelerde yaygın olarak tercih edilen yapıştırıcı ürünler arasında yer almaktadır. Eşya, tahta ve PVC’lerin yapıştırılmasında kullanılan ve içinde güçlü yapıştırıcı kimyasallar barındıran bir üründür. Membran tutkal sayesinde PVC folyo uygulamaları için en güçlü ve hızlı yapıştırma sağlanır.

Kapı, dolar veya diğer PVC uygulamalarında çok daha etkili sonuçlar almak isteyenler için membran tutkalının faydalarından birçok alanda yararlanılması mümkündür. Günümüzde farklı markalar tarafından üretilen ve içerik özellikleri ile değişen yapıştırıcı, geniş bir alanda kullanılmaktadır. MDF malzeme yapıştırmaları işlemlerinde de poliüretan esaslı su bazlı bir dispersüyon tutkalı olarak tercih edilebilir. Membran kapak tutkal atımı sorunlarının en az görüldüğü ürün doğru uygulama ile uzun süre mukavemet gösterir.

Membran Tutkalı Özellikleri Nelerdir?

Membran pres tutkalı tek ve çift komponentli olmak üzere 2 farklı çeşitte üretilmektedir. MDF ve PVC uygulamalarında sıklıkla kullanılan tutkal, su bazlı olarak üretilmiştir. PVC folyolarının yapıştırılmasında en yaygın kullanılan ürünlerden biri olan membran tutkalı birçok özelliği ile dikkat çekmektedir.

Üretici firma ve etken maddelerine göre değişmekle beraber membran tutkalı özellikleri kısaca şu şekilde sıralanabilir:

 • Diğer tutkal ürünlerine göre daha etkili, hızlı sonuç verir.
 • Kolay uygulanabilir.
 • Viskozitesi düşüktür.
 • Sentetik ve doğal malzemeler için kullanılabilir.
 • Düşük ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanır.
 • İnsan ve çevre sağlığına zarar vermez.
 • PVC folyo sektöründe kilit rol oynar.
 • Kolay çıkarılabilir ve iz bırakmaz.
 • Suya karşı dayanıklıdır.

Sektörde kullanımı bir hayli yaygın bir ürün olması nedeniyle ürün özellikleri de zaman içinde kullanıcı geri dönüşlerine göre değişmiştir. Bu sayede mukavemeti de artan ürün geniş bir alanda kullanım fırsatı bulmaktadır.

Membran Pres Tutkalı Nasıl Uygulanır?

Uygulama alanına ve malzeme türüne göre farklı yöntemler kullanılarak işlem yapılabilir. Beyaz püskürtücü bir madde olarak geliştirilen tutkal, uygulama bölgesine işlenmeden önce tutkalı etkileyecek tüm dış unsurlardan yüzey temizlenmelidir. Kompresöre yardımı ile tutkal tabancısı kullanılarak kısıtlı bölümlerin yapıştırılmasında azami dikkat verilmelidir. Püskürtme ile maddeye uygulanan tutkal, kuruma için tavsiye edilen sürelerde bekletilmelidir.

Uygulama sırasında en önemli unsur presleme olacaktır. Membran tutkalı uygulamasında 2 – 6 bar basınç ile 3 dakika kadar malzemenin preslenmesi gerekecektir. Verimli sonuç olmak için tutkal uygulamasında ısının 70°C civarında olması gerekir. Minimum işlem sıcaklığı ise 8°C olarak belirlenmiştir. Ancak kullanım alanı ve ürün özelinde bu oranlar değişeceği için mutlaka kullanım talimatlarının incelenmesi gerekir.

Membran Tutkalı Nerelerde Kullanılır?

PVC uygulamalarında yaygın olarak kullanılan ürün, hızlı ve kaliteli sonuç verme özelliği ile kullanıcılarından tam not almayı başarmıştır. Düşük viskozitesi sayesinde yeni nesil yapıştırıcı ürünleri arasında ilgi gören ve kendini kanıtlamayı başaran bir yapıştırıcı çeşidi olmuştur. Membran yapıştırıcısı özellikleri sayesinde geniş bir kullanım alanı elde etmiş olsa da en çok kullanıldığı alanları şu şekilde belirtmek mümkündür:

 • PVC folyo uygulamaları.
 • MDF malzeme yapıştırma.
 • Kapı – dolap PVC alanları vb.

Günümüzde endüstriyel yapıştırıcıların sahip oldukları güçlü içerikleri sayesinde etkilerinin çok daha yüksek oranda görüldüğü geri dönüşleri yapılmaktadır. Kolay uygulanabilen ve güçlü etki gösteren membran tutkalı, farklı boyut ve etkin madde seçenekleri ile birçok firma tarafından üretilmektedir.

PVC folyo sektöründe ciddi olumlu katkıları ile membran yapıştırıcısı ürünlerimizi kullanarak en kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz. Birçok kullanım alanında etkileri ile öne çıkan ürün, Türkiye dışında yurt dışında da birçok firma tarafından farklı sektörlerde tercih edilmektedir.

Membran Tutkalı Fiyatları

Sektörde öne çıkan yapıştırıcı ürünlerinden biri olan membran tutkalı, hızlı sonuç vermesi ve kolay uygulanabilir özellikleri ile dikkat çekmektedir. Membran tutkalı fiyatları ise üretim özelliklerine göre farklılık gösterecektir. Yüksek mukavemeti sayesinde eğer doğru uygulama ile kullanılmışsa uzun süre herhangi bir atım veya sorun olmadan bulunduğu alanda etkisini gösterecektir.

Membran tutkalının üretiminde kurumsal marka olmayı başaran firmamız sizin için en uygun fiyat avantajlarını sumaktadır. Ürün özelliklerine göre belirlen fiyatlar ihtiyacınıza göre farklı kurumsal ücret politikaları üzerinden sunulur. Yeni nesil yapıştırıcı ürünlerimize ve endüstriyel bakım kimyasalları dahil olmak üzere aradığınız birçok ürüne en iyi fiyat avantajları ile firmamızdan ulaşabilirsiniz. Membran tutkalı dahil birçok ürün uygun fiyat ve ödeme imkanları ile sunulur.