Membran Tutkalı Pres Tutkalı Fiyatları
16486
post-template-default,single,single-post,postid-16486,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-membran-tutkali-pres-tutkali-fiyatlari,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776,elementor-page elementor-page-16486

Membran Tutkalı Pres Tutkalı Fiyatları

Membran Tutkalı Pres Tutkalı Fiyatları

Membran Tutkalı

Günümüzde ahşap sınıfı malzemelerin birbirine tutturulmasında yaygın olarak kullanılan mebran tutkalı ile etkili sonuçlar almak mümkündür. Birçok endüstride özellikle en etkili yapıştırıcılar arasında yer alan mebran tutkalının temel özelliği ise düşük viskoziteye sahip olmasıdır. Bu özelliği sayede akmazlık oranı bir hayli yüksek ve dış etmenlere karşın uzun süreli tutuş direncine sahiptir. Kullanım alanlarına göre benzerlerini en kuvvetli ve hızlı bir şekilde yapıştırma özellikleri ile geride bırakmayı başarmaktadır.

Suya ve diğer birçok dış etmene karşı uzun yıllar yüksek dayanıklılık göstererek malzemelerin güçlü bir şekilde birbirine yapışmasını sağlayan mebran pres tutkalı ile birçok sektörde etkili sonuçlar elde edilmektedir. Pres kaplama imalatında yaygın kullanımı ile bu alanda ve diğer tüm kullanım alanlarında işletmelere verimlilik sağladığı gibi uzun süreli yüksek performans alınmasını da sağlar. 

Membran Tutkalı Nedir?

Mebran tutkalı, ahşağ malzemelerin birbirine güçlü bir şekilde tutunmasını sağlamak veya ilgili malzemelerin birbirine yapıştırılmasını sağlamak amacıyla kullanılan bir tür güçlü yapıştırıcıdır. Ahşap sınıfı ürünlerin yanı sıra beton, köpük, metal ve benzer birçok alanda yaygın bir kullanım sahasına sahiptir. PVC folyo uygulamalarında da tercih edildiği görülmektedir. Viskozite açısından en düşük özelliklere sahip yapıştırıcı türlerinden olmasıyla öne çıkar. Mebran yapıştırıcısı özellikle döşeme işlemlerinde de sıkça kullanımına rastlanan bir üründür.

Kapı, dolap veya PVC uygulamaları ile ahşap başta olmak üzere sayısız alanda üreticiler için elzem bir malzeme olarak tanımlanabilir. Çevre ve insan sağlığına yönelik zararsız özellikleri ise kullanım alanının genişlemesini sağlamıştır. Günümüzde ihtiyaç duyan sektörler için firmamız tarafından güçlü mebran yapıştırıcı ürünleri sunulmaktadır.

Membran Tutkalının Özellikleri Nelerdir?

Mebran yapıştırıcısının özelliklerini birçok farklı kullanım alanına göre sınıflandırmak mümkündür. Üretim özelliklerine ve kullanım alanlarına göre farklı çeşitlerine rastlamak da mümkündür. Ayrıca kullanım sahalarına göre her geçen gün biraz daha gelişen özellikleri ve tutma gücü sayesinde günümüzde birçok sektör için vazgeçilmez yardımcı ürünlerden biri olmayı başarmıştır. Mebran tutkalı özellikleri incelenirken madde içeriği ve uzun vadeli verimlilik özelliklerinin de değerlendirilmesi gerekir.

Firmamızdan güvenle temin edebileceğiniz mebran yapıştırıcı ürünlerde öne çıkan başlıca özellikler ise şunlardır:

 • Kolay uygulanır ve hızlı kuruma özelliğine sahiptir.
 • Doğal ve sentetik malzemeler üzerinde güçlü bir yapıştırıcı etkisi sunar.
 • Düşük viskoziteye sahiptir.
 • Nem ve kimyasallara karşı yüksek mukavemete sahiptir.
 • Yüksek veya düşük sıcaklıklarda tutuş gücünü kaybetmez.
 • İnsan ve çevre sağlığı açısından olumsuz etkileri son derece düşüktür.
 • Birçok sektör için verimliliği ile elzem bir yapıştırıcı türdür.

Mebran yapıştırıcı ürünlerinin sahip oldukları özelliklerin büyük bölümü aynı zamanda bu ürünün kullanıcılarına sağladığı avantajlar olarak değerlendirilmesi mümkündür. Özellikleri ve avantajları kullanıldığı her alanda verimliliği artırmaktadır. 5 – 10 – 15 kg gibi alternatif seçeneklerle üretilmektedir.

Membran Tutkalı Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde geniş bir kullanım alanına sahip olan mebran yapıştırıcılar özellikle ahşap ve PVC folyo kaplamalarında yaygın olarak kullanılır. Bunun yanı sıra daha birçok farklı alan sayılabilir. Kullanıldığı her alanda güçlü tutuş özelliği sayesinde öne çıkan ve kolay uygulanabilirlik ile verimliliği artıran tutkalın etken maddeleri bu gücü sağlamaktadır.

Birçok üretici için vazgeçilmez bir ürün olan mebran tutkalı başlıca şu alanlarda kullanılır:

 • Ahşap malzemelerde.
 • Mobilya sektöründe.
 • PVC folyo uygulamalarında.
 • Polistiren köpük uygulamalarında.
 • Mutfak, banyo gibi alanlarda dolap kaplamalarında.
 • Suya dayanıklı yapıştırma işlemlerinde vb.

Bunlar ve daha birçok farklı alanda kullanımına rastlanan mebran, ürün detayları ve üretim özelliklerine göre farklı etkiler gösterebilir. Ancak uygulama sırasında doğru adımlar izlenerek kullanımı ile yüksek verim elde edilecektir.

Membran Tutkalı Nasıl Kullanılır?

Mebran uygulaması kullanılacağı alana göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle işini ehli kişiler tarafından malzemeye uygun yöntemler kullanılarak, kullanma talimatları kapsamında en ideal işlem yapılabilir. Kullanımı için pres yöntemlerinin uygun şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Beyaz püskürtücü bir madde formunda uygulanan tutkal, uygulama bölgesine eşit bir şekilde uygulanmalıdır. Kompresöre bağlı bir tutkal tabancısı ile işlem yapılabilir. Belirli miktar sıcaklıkta ve 2 – 6 bar basınç ile pres uygulaması yapılması gerekebilir.

Uygulama işlemleri her zaman için kullanım alanına göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle kullanmadan önce kullanma talimatlarını inceleyerek, mebran tutkal ile en yüksek verimi alacağınız teknikle uygulama işlemleri tamamlanabilir.

Membran Tutkalı Pres Tutkalı Fiyatları

Günümüzde farklı birçok marka tarafından üretilen mebran yapıştırıcı türü, üreticilerine göre farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Üretim özellikleri, kalitesi ve kullanım alanlarına göre de sınıflandırılabilecek bu tutkalın sağladığı yüksek verimlilik birçok yönden avantaj sağlamaktadır.

Bağaziçi Kimya üzerinden belirli markaların mebran tutkalı ürünlerini tercih ederek uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Kullanım alanına göre tercih edebileceğiniz birçok farklı yapıştırıcı türü ile üretim sırasında daha yüksek verim alabilir ve tasarruf edebilirsiniz. Yaygın kullanım alanına sahip olması ve farklı markalar tarafından üretilmesi nedeniyle fiyatlar ürün özelinde değişiklik gösterebilir.