Matbaa Yapıştırıcıları
15571
post-template-default,single,single-post,postid-15571,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-matbaa-yapistiricilari,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776

Matbaa Yapıştırıcıları

Matbaa Yapıştırıcıları

Last updated on Ocak 7th, 2020 at 07:34 pm

Matbaa sektöründe kullanılan hotmelt yapıştırıcılar, hamur ve kuşe kâğıtlarda kitap ciltleme yapılan otomatik hatlarda kullanılmaktadır.

Boğaziçi Bakım Koruma Kimyasalları olarak, ihtiyacınız olan bütün ciltleme işlemleri için yüksek performanslı, ekonomik hotmelt yapıştırıcı çözümleri üzerine profesyonel hizmet vermekteyiz. Farklı makine hızlarında, kitap, dergi, katalog vb. gibi tüm uygulamalarda 1.Hamur, 3.hamur ve kuşe kağıtların ciltlenmesinde kullanılan sırt tutkallarımız ile yan sürme işleminde mükemmel, sağlam ve esnek bir yapışma sağlamaktadır.

Mücellit Tutkalı – PVAC (Poly Vinil Asetat), esaslı yüksek yapıştırma gücüne sahip, yüksek katı maddeli kullanıma hazır bir yapıştırıcı türüdür. Matbaacılık sektöründe, ciltleme, kutu yapıştırmasında ve her türlü kağıt, karton, oluklu mukavva yapıştırılmasında, ambalaj sanayisinde, poşet dip yapıştırılmasında kullanılmaktadır. Ekonomik ve kaliteli bir mücellit tutkalı yapımı için, mutlaka bir formüle ve buna ek olarak üretim planına ihtiyaç vardır. Çünkü mücellit tutkalı için hangi hammaddelerin kullanılması gerektiğine ve bu hammaddelerden hangi oranlarda kullanılması lazım geldiğine ancak bir formüle bakarak karar verilebilir.

Matbaa yapıştırıcıları, ciltleme işlerinde, astarsız uygulanan mükemmel bağlama özelliğine sahip, ısı ile eriyen oldukça kaliteli yapıştırıcılardır. Isı kararlılığı sayesinde erime haznesinde 160 °C`de fazla koku ve kararma yapmadan uzun süre kalmaktadır.

Matbaa Yapıştırıcılarının Özellikleri:

  • Mükemmel kaliteli hotmelt
  • Mükemmel işlem kalitesi
  • Mükemmel sıcak yapışma yeteneği
  • Mükemmel esneklik
  • Mükemmel performans
  • Mükemmel bağlanma
  • Düşük viskozite
  • Düşük kullanım miktarı