Filtre Yapıştırıcıları
15621
post-template-default,single,single-post,postid-15621,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-filtre-yapistiricilari,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776

Filtre Yapıştırıcıları

Filtre Yapıştırıcıları

Filtre yapıştırıcıları, saf ve natürel poliollerin karışımından oluşan dolgulandırılmış çabuk kürlenen, birçok kimyasala ve ısıya karşı direnci oldukça yüksek, iki komponentli,anti statik atmosfer şartlarından etkilenmeyen, poliüretan yapıştırıcısıdır. İçeriğinde kesinlikle solvent içermemektedir. Tüm hava, hidrolik yağ, filtre, mazot, metal çelik mermer ve otomotiv ağır iş makineleri filtre imalatında kullanılmaktadır. Elektrik süpürgeleri kompresör ve diğer sektörlerde endüstriyel sanayide imalatında PVC, ABS gibi plastik  parçaların yapıştırılmasında kullanılmaktadır.

Özellikleri:

  • Kürlenme hızlıdır.
  • Bant üretiminde kullanımı uygundur.
  • Kimyasallara karşı direnci yüksektir.
  • İki komponent arasında mükemmel uyum ve kısa sürede karışım sağlanmaktadır.
  • Anti-bakteriyeldir.
  • Kesinlikle solvent içermez.

Uygulama ve Kullanım Alanları:

1) Yüzey Hazırlama

Yüzey, kuru ve temiz olmalıdır. Yüzeyde yağ, vaks, gres, su iticiler, toz ve tutunmamış serbest parçalar olmamalıdır. Yapıştırılacak malzemelerin nem oranları maksimum %8 olmalıdır.

2) Karıştırma

Poliüretan Filtre Yapıştırıcısı, yapıştırıcının A ve B komponentleri arasında mükemmel bir uyum olduğundan elle veya alçak basınçlı PU (Poliüretan) makineleri ile karışım uygulaması yapılmaktadır. Elle yapılacak uygulamalarda karışımın kullanım süresi kısa olduğundan ihtiyaç kadar karışımlar hazırlanmalıdır. Karışım en iyi  sonuçlar alçak basınçlı PU makineleri  ile tavsiye ettiğimiz karışım oranlarında alınır. A Komponenti uzun zaman bekleme yaparsa çökme yapabileceğinden PU makineleri ile yapılan uygulamalarda tank karıştırıcısı çalışır durumda olmalıdır. Karışım kullanım süresini uzatma  ve ya kısaltma konusunda teknik servise başvuru yapılması gerekmektedir.

Güvenlik Önlemleri:

  • Kesinlikle koruyucu elbise, gözlük ve eldiven kullanılması gerekmektedir.
  • Deri ile temasından sakınılmalıdır.
  • Göz, ağız ve buruna kaçması durumunda en az 15 dakika bol suyla yıkanmalıdır ve  gerekirse medikal yardım istenmelidir.