Sünger Yapıştırıcı
16442
post-template-default,single,single-post,postid-16442,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-sunger-yapistirici,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776,elementor-page elementor-page-16442

Sünger Yapıştırıcı

Sünger Yapıştırıcı

Sünger Yapıştırıcı

Sünger yapıştırıcı günümüzde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Solvent bazlı üretilen ve günümüzde sünger, koltuk, kauçuk başta olmak üzere birçok unsurun birbiri ile veya başka yüzeylere yapıştırılmasında kullanılan bir üründür. Basit kullanım şekli ve güçlü yapıştırıcı etkisi sayesinde beklentileri birçok açıdan karşılamaktadır. Yüksek mukavemet gücüyle birçok etkene karşı yüksek yapıştırma becerisine sahiptir.

İlgili ürünlerin yüzeylere rahatlıkla yapışmasını ve uzun süre burada kalmasını sağlayan yapıştırıcı, kullanım alanına göre daha spesifik özelliklerle de günümüzde üretilmektedir. Bu özelliği ile öne çıksa da üretim sektöründe ciddi bir yere sahiptir. Sünger yapıştırıcı 15 kg seçenekleri günümüzde en yaygın kullanılan miktar ve ürün olarak değerlendirilmektedir.

Sünger Yapıştırıcı Nedir, Ne İşe Yarar?

Sünger yapıştırıcı, özellikle mobilya sanayisinde sıklıkla kullanılan en temel yapıştırıcı türlerinden biridir. Tek komponentli bir yapıştırıcı olarak üretilmiştir. Solvent bazlı ve alev almayan özellikleri ile dikkat çekmektedir. Tek ve çift komponeetli yapıştırıcıların yüzeylerde etkisi etmesi bu alanda geniş bir kullanım fırsatı sağlamıştır. Yatak ve döşeme sanayisinde de kullanımı görülse de kullanım alanı her geçen gün genişlemektedir.

Yapısal montaj işlemleri için elzem bir ürün olarak tercih edilir. Yapıştırma performansının güçlü oluşu ve günümüzde sprey gibi basit uygulama metotları ile kolay uygulanabilir olmasıyla da etkili bir yapıştırıcı türü olmayı başarmıştır. Sıvı sünger yapıştırıcısı ile diğer tür sünger ve yatak yapıştırıcı ürünleri içeriklerine göre farklı avantajlara sahiptir.  

Sünger Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır?

Basit bir kullanıma sahiptir. Kullanılacağı alana göre uygun metot seçilmeli ve kullanım talimatlarına muhakkak uyulmalıdır. Sünger yapıştırıcı kullanımı için sprey, rulo ve fırça ile uygulama gerçekleştirilebilmektedir. Uygulanacak yüzeyin ise temiz olması son derece önemlidir. En iyi verimi almak için yüzey temizliği ve uygulama talimatlarına uyulması gerekir.

Sünger yapıştırıcının uygulanması için şu adımlar takip edilebilir:

 • Kuru ve yağsız yüzeye uygulanmalıdır.
 • Uygulanacak yüzey iyice temizlenir.
 • 18° – 28°C arasında ideal ortam sıcaklığının olması gerekir.
 • Pistole uçlu sprey tabanca ile 4 – 6 bar basınç ile uygulanması tavsiye edilir.

Uygulama yöntemlerinin yanı sıra depolama ve taşıma işlemlerinde de azami dikkatin gösterilmesi gerekmektedir. Oda sıcaklığında 12 ay boyunca saklanabilir. Maksimum verimi almak için kullanma talimatlarına uyulması oldukça önemlidir.

Sünger Yapıştırıcı Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanı oldukça geniştir. Ancak mobilya sektörü bu alanda öne çıkacaktır. Mobilya sektörünün dışında; inşaat ve otomotiv endüstirisi, sandviç malzemelerin imalatı ile konteyner imalat alanlarında kullanılabilir. Sünger yapıştırıcı aynı zamanda:

 • Sünger
 • Koltuk
 • Yatak – Kanepe
 • Köpük – Kauçuk
 • İzolasyon
 • Döşeme
 • MDF
 • Sunta
 • Ahşap
 • Metal vb.

Çeşitli birçok alanda kullanıma uygun olarak geliştirilen özel formülü sayesinde, doğrudan temiz yüzeye püskürtme sonrasında kolayca yapıştırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Dünya genelinde ürünün yaygın kullanımına rastlanır. Hemen hemen her sektörde yapıştırma işlemlerinin verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi için sünger ve yatak yapıştırıcıları kategorisinde yer alan ürünlerin kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır.  

Sünger Yapıştırıcı Özellikleri Nelerdir?

Sünger yapıştırıcıların en temel özelliği sprey püskürtme ile kolayca yüzeylere uygulanabilir oluşu ve gösterdiği uzun süreli güçlü yapıştırıcı etkisidir. Diğer yandan günümüzde birçok alanda çeşitli yüzeylere en iyi yapıştırma performansını sağlaması da öne çıkan özellikleri arasında sayılabilir.

Sünger yapıştırıcısı ürünlerinin genel olarak öne çıkan başlıca özellikleri ise şunlardır:

 • Alev almaz ve yanmaz özelliktedir.
 • İlk tutma gücü yüksektir.
 • Solvent bazlı ve elastomer esaslıdır.
 • Uzun süreli tutuş gücüne sahiptir.

Sahip olduğu güçlü yapıştırıcı özellikleri kullanım açısından son derece pratiklik sağlayan en önemli özelliği ise sünger yapıştırıcı sprey uygulaması ile rahatça yüzeylere uygulanmasıdır. Bu sayede kolay uygulanabilir ve en iyi sonuçlar elde edilebilir.

Sünger Yapıştırıcı Fiyatları Ne Kadar?

Genel kullanımında birçok özelliği ile sayısız sektöre verimlilik kazandıran sünger yapıştırıcının fiyatları ürünlere göre değişmektedir. Kullanım alanına göre firmamızdan tercih edeceğiniz ürünü, ‘’Sünger ve Yatak Yapıştırıcıları’’ kategorisi üzerinden inceleyerek kolayca sipariş edebilirsiniz.

Uygulandığı alanlarda yüksek yapıştırma becerisi ve kolay kullanım özellikleri ile uzun süre muhafaza edilebiliyor olması birçok açıdan verimlilik sağlayacaktır. Sünger yapıştırıcı ürünlerimizi tercih ederek tüm sünger, koltuk, yatak, köpük, izolasyon vb. yapıştırma işlemleri için maksimum verimi elde edebilirsiniz.