Otomotiv Yapıştırıcıları
15634
post-template-default,single,single-post,postid-15634,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-otomotiv-yapistiricilari,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776

Otomotiv Yapıştırıcıları

Otomotiv Yapıştırıcıları

Otomotiv yapıştırıcıları, Frigofirik ve kapalı kasa ticari araçlarda izolasyon amacı ile, poliüretan esaslı panelleri ctp, metal yada diğer alternatif yüzeylere yapıştırmada kullanılan, cift komponentli ve tek komponentli poliüretan esaslı yapıştırıcılar.

Özellikleri:

  • Ticari araçların zemininde; kaucuk esaslı yer döşemelerini metal veya mdf gibi ahşap zemin malzemesine yapıştırma amaçlı kullanılan, makine ile uygulama yapılabilen, hızlı kürlenme özelliği gösteren, çift komponentli poliüretan esaslı yapıştırıcılar.
  • Ticari araçlarda, özellikle gıda taşımacılığında kullanılan; antibakteriyel, mat yada parlak, yüksek yapışma, üstün mekanik dayanım gösteren, gıda asitlerine ve cogu kimyasala dayanıklı, epoxy esaslı zemin kaplamaları ürünlerimiz mevcuttur.
  • Otomotiv trim yapıştırıcısı teknolojilerimiz araç içi üretimini hızlandırır.
  • Otomotiv trim yapıştırıcısı teknolojilerimiz kapı panellerinin, ön panoların, blokların ve diğer iç bileşenlerin montajını daha hızlı, daha basit ve daha akıllı kılmaktadır.
  • Otomotiv trim yapıştırıcılarımız on yıllar süren araştırmaların sonucu olarak, otomotiv endüstrisinin en akıllı ve en hızlı yapıştırma çözümlerinden bazılarını sunmaktadır.
  • Eğer aradığınız esneklik ise, kompleks substratlarla uyumlu ve her türlü kalıplama biçimini kapsayan hot melt ürün serimiz size göre.
  • Hem hot melt’lerimiz, hem de solvent bazlı teknolojilerimiz sprey ya da düz yüzey boyama makinesi (roll coater) ile uygulanabilir – böylelikle kuruma süresi düşerken atıklar da azaltılmış olur.

Otomotiv Yapıştırıcı Çeşitleri

1) Reaktif Solvent Bazlı Yapıştırıcı

Reaktif solvent bazlı yapıştırıcılarımız aynı zamanda çok amaçlı bir yapıştırma ürünü görevi görür. Bu yapıştırıcılar çok yönlülükleriyle otomotiv üretiminde gerekli olan geniş uygulama sahası gereksinimi için idealdirler. Müşterilerimizin çoğu temiz uygulanışları, sağlamlıkları ve plastikleştirilmiş PVC’ye mükemmel tutunma özellikleri sebebiyle solvent bazlı yapıştırıcıları seçmektedir. Polimer, bir solvent içinde çözündüğünde çapraz-bağlama reaksiyonu gösterir ve bu da tipik solvent bazlı yapıştırıcılara göre daha büyük bir sürünme direnci sağlar.

2) Kauçuk bazlı yapıştırıcılar

Kauçuk bazlı yapıştırıcılarımız araç kapı paneli içi kullanımı için idealdir ve çoğu otomotiv substratını, hatta zorluklarıyla en çok nam salmış olanları bile yapıştırmada kullanılabilir. Tüm kauçuk bazlı teknolojilerimiz orta viskozitelidir ve görünebilirliği – dolayısıyla da ince uygulamada verimliliği – artırmak için renklendirilmiştir. Bu ürünler aynı zamanda basınçla yapışmaya uygundur ve bazıları vakumla şekillendirmede kullanılabilir.

Çoğu conta ve sızdırmazlık, kauçuk bazlı bileşiklerden yapılmaktadır. Kauçuk yapıştırıcılarımız contalarınızın su yalıtımı, ses sönümlendirmesi ve titreşim ya da zorlu koşullara karşı genel direnci bakımlarından mükemmel durumda kalmasını garanti altına alır.

3) Su bazlı yapıştırıcılar

Eğer amacınız düşük emisyon seviyesi yakalamaksa, su bazlı ürünlerimiz solvent bazlı yapıştırıcılara mükemmel bir alternatif sunar. Bu ürünler üretim sürecinizde VOC emisyonlarını belirgin biçimde azaltır. Düşük viskoziteli bileşikler aynı zamanda OEM testlerinde sürekli olarak iyi bir performans sergiler ve su bazlı yapıştırıcıları araçlarınızın uçucu kimyasallar yaymasını engellemeyi garanti altına almak için ideal kılar. Bu teknoloji geçirgen substratlarla optimum işlevsellik yakaladığından, kapı panelinizin sünger ve deri gibi farklı tekstil ürünlerinden oluşması durumunda en uygun seçimdir.

Isı aktivasyonunun gereksiz olduğu ya da istenmediği durumlarda da su bazlı bir yapıştırıcı kullanımı mümkündür. Böylelikle hot melt ya da otomotiv trim bandı uygulamalarının gerektirdiği işlemler olmadan güçlü bir tutunma elde edebilirsiniz.