Etiketleme Yapıştırıcıları
15601
post-template-default,single,single-post,postid-15601,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-etiketleme-yapistiricilari,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776

Etiketleme Yapıştırıcıları

Etiketleme Yapıştırıcıları

Last updated on Ocak 7th, 2020 at 07:28 pm

Etiketleme yapıştırıcıları, uygulama şekillerine göre çeşitlilik gösteren sektörde, tüm makine ve uygulama yöntemlerine göre piyasada yüksek performanslı etiketleme yapıştırıcıları yer almaktadır. PET, PP, PE, HDPE, cam, teneke vb. gibi ambalajların OPP veya kağıt etiket ile etiketlemelerin de kullanılacak olan ideal yapıştırıcının tercihi için uygulama metodu yerinde incelenmelidir.

Sıcak Dolum Ambalaj Etiketleme Yapıştırcıları: Konserve sanayisi, evcil hayvan mamaları vesterilizasyon işlemi gerektiren ürün ambalajların etiketlenmesinde, yapıştırıcının +85°C’ye kadar mukavemetini koruması özelliğine göre sıcak dolum ambalaj etiketleme yapıştırıcıları tercih edilmektedir.

PET Şişe Etiketleme Sıcak Yapıştırıcıları : Su ve gazlı meşrubat sanayinde dolum sonrası PET şişeler de genişleme ve daralmalar görülür. Bu esnada etiketin zarar görmemesi için yapıştırıcın bağ yapısının esneme yapması gerekmektedir.

Uygulama ve Kullanım Alanları:

  • Aylar veya yıllar boyunca konumlandırılmış kalır ve uygulandığı yüzeyde yapışkan bir kalıntı bırakmadan veya etikete zarar vermeden çıkarılabilir.
  • Raf etiketleri, hediyelik eşya fiyat etiketleri veya çöp kutusu etiketleri gibi etiketin çıkarılması gereken genel kullanımlar için tercih edilebilmektedir.
  • İlk uygulamalarda kolayca çıkarılabilir, daha sonraki farklı bir yerde tekrar çıkarılabilir ve yapıştırılabilir ve zamanla kalıcı hâle gelmektedir.
  • Dekoratif ev eşyaları ve sanat eserleri gibi bazı yönleri kapladığından, etiketin geçici olarak çıkarılması gerekebileceği ürünler kullanılabilmektedir.
  • Ürün, pürüzlü yüzeylere bile kolayca yapıştırılabilmektedir.
  • Lastikler, ahşap ve elektrostatik toz boyalı metaller gibi düz olmayan yüzey alanlarını etiketlemek için kullanılabilmektedir.
  • İlk uygulamada kalıcı olarak konumlandırılmış hâlde kalır ve genel koşullara dayanıklıdır.
  • Etiketi uzun süre tutması gereken herhangi bir öğeyi etiketlemek için tasarlanmıştır; birçok koşullara dayanabilir ancak aşırı sıcak veya soğuk için yeterince güçlü olmayabilir.
  • Aşırı soğukta uzun süreli yapışma sağlamaktadır.
  • Etiket uygulaması sırasında veya kullanım ömrü boyunca dondurulacak veya dondurulacak ürünler için kullanılabilmektedir.