Boncuk Tutkal Fiyatları
16496
post-template-default,single,single-post,postid-16496,single-format-standard,bridge-core-2.0.7,non-logged-in,post-boncuk-tutkal-fiyatlari,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15776,elementor-page elementor-page-16496

Boncuk Tutkal Fiyatları

Boncuk Tutkal Fiyatları

Boncuk tutkal

Boncuk tutkal, teknik ismi ile “hotmelt tutkal” olarak bilinmektedir. Bu tutkal çeşidi, tek başına kullanıma uygun değildir. Boncuk tutkal uygulaması, kenar bantlama makineleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Boncuk tutkallar, kısa tanımı ile endüstriyel yapıştırıcı olarak anılmaktadırlar. Boncuk tutkalı kullanımının yapılacağı kenar bantlama makinelerinin hız skalası ne olur ise olsun, yapıştırıcı kullanımını gerçekleştirmek mümkündür. Boncuk tutkalın kullanılamayacağı tek alan akrilik içeriğine sahip olan kenarlardır. Bunun dışında kalan tüm yüzeylerde, boncuk tutkal uygulaması yapılabilmektedir.

Boncuk tutkal kullanımı, endüstri sektöründe kullanılabilecek içeriklere sahip olan diğer yapıştırıcı türlerine göre oldukça ekonomiktir. Uygun fiyatının yanı sıra güçlü özelliği ile de karşımıza çıkan boncuk tutkallar, tam bir fiyat performans ürünü olarak bilinmektedirler. Ek olarak boncuk tutkalların 90 derecelik ısıya kadar dayanıklılığını koruyabiliyor olması, bu yapıştırıcı türünün kullanım alanının genişlemesi konusunda oldukça etkilidir.

Boncuk Tutkalın Özellikleri

Boncuk tutkalın özellikleri, bu yapıştırıcı çeşidinin niçin sıklık ile tercih edildiğini kısaca özetleyen bilgileri içermektedir. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu yapıştırıcı çeşidinin özellikleri de genel itibari ile diğer yapıştırıcı türlerine göre daha fazla öne çıkmaktadır. Boncuk tutkalın özellikleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Sanayi sektörü içerisinde kullanılan yapıştırıcılar içerisinde, en uygun fiyata sahip olması ile dikkat çekmektedir.
 • Boncuk tutkalları kokusuzdur.
 • Biyolojik olarak parçalanan bir içeriğe sahiptir. Bu sayede doğa içerisinde hızlı bir şekilde yok olur ve doğaya zarar vermez.
 • Kuruma süresi oldukça kısadır.
 • Parçaları birbirine yapıştırma konusunda oldukça başarılıdır.
 • Uygulaması oldukça basittir.
 • Hem uygulamasının hem de kuruma süresinin kısa olması, zaman tasarrufu sağlar.
 • Akrilik içeriğe sahip olmayan tüm yüzeyler üzerinde sıkıntısız bir şekilde kullanılabilir. Bu özelliği sayesinde uygulama alanı oldukça geniştir.
 • Uygulamasında kullanılacak olan kenar bantlama makinesinin özelliği önemli değildir. Hem merdaneli hem de otomatik sistemli kenar bantlama makinelerinde rahatlık ile kullanılabilir.
 • Boncuk tutkal, 90 derecelik sıcaklığa kadar dayanıklılık göstermektedir.
 • Düz kenar bantlama, büyük yapıştırma ya da kaplama uygulamalarında rahatlık ile kullanılabilir.
 • Şeffaf boncuk tutkal olarak da bilinir. Rengi oldukça yumuşaktır.

Boncuk Tutkal Kullanımının Avantajları

Yukarıda belirtilmiş olan özelliklere sahip olan boncuk tutkal, hızlı kuruması, her alana uygulanabilmesi, uygulama süresinin kısa olması, her türlü makinede kullanılabilmesi, makine hızı düşük olmasına rağmen tam bir performans sergilemesi gibi avantajları ile öne çıkmaktadır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra boncuk tutkalın, diğer yapıştırıcı türlerine göre daha fazla tercih edilmesinin en büyük sebebi, sektör içerisinde ki en uygun fiyatlı yapıştırıcı çeşidi olmasıdır.

Boncuk Tutkal Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Boncuk tutkal, sanayi sektöründe yer alan hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Boncuk tutkalın hangi alanda, nasıl kullanılması gerektiğini çeşidi belirlemektedir. Temel olarak 3 farklı içerik ile karşımıza çıkan boncuk tutkal, şu alt başlıklara ayrılmaktadır:

 • Poliüretan boncuk tutkal: Bu boncuk tutkal çeşidi, diğer yapıştırıcı çeşitlerine göre oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Temel olarak katı bir formadır ve ısı ile aktifleşir. Yapıştırıcıya uygulanan ısı derecesi çok önemli değildir. Bu yapıştırıcı çeşidi hem düşük ısıda hem de yüksek ısıda eriyebilmektedir.
 • Genel olarak ahşap ve lamine sektörlerinde kullanılan poliüretan boncuk tutkalı, fiyat bakımından da oldukça uygundur.
 • EVA boncuk tutkal: Bu boncuk tutkalı çeşidi 170 derece ısıya kadar dayanabilmektedir. Yapıştırıcının bu özelliği, kullanım alanını farklılaştırmaktadır. EVA boncuk tutkal, genel olarak kâğıt, otomotiv ve paketleme sektörlerinde kullanılmaktadır.
 • PSA: Bu boncuk tutkal çeşidi, genel olarak bant sektöründe kullanılmaktadır.

Boncuk Tutkal Fiyatları

Boncuk tutkal fiyatları, sektör içerisinde kullanılan diğer yapıştırıcı türlerine karşın, fiyatı ile öne çıkmayı başarmaktadır. Kullanıcıları tarafından tam bir fiyat performans ürünü olarak gösterilen boncuk tutkal çeşitleri hem kullanım alanlarının geniş olması hem de doğa dostu olmaları hem de uygun fiyatlı olmaları ile oldukça fazla tercih edilmektedir.

Boğaziçi Kimya olarak, internet sitemiz aracılığı ile aradığınız her boncuk tutkal çeşidine ulaşmanız mümkündür. Sektör içerisinde yer alan boncuk tutkal çeşitlerinin her birini bünyesinde barındıran firmamız, orijinal içerikli ürünleri ile en uygun fiyat garantisini vermektedir. Bu sayede hem ne kullandığınızı gerçekten biliyor olursunuz hem de bütçenizin sarsılmamasını sağlarsınız.